Początek

Jako, że to SkyTech, czyli inaczej Skyblock na modach, to początki będą takie same. Czyli Cobblestone generator.  Pamiętaj aby dać cobblestone po stronie lawy, bo drewno się zapali!

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapewne zauważyłeś, że nie możesz używać zwykłych narzędzi z vanilla minecrafta. W celu wyjaśnienia ci tego zapraszam do poradnika z tinkersa.
Następnie z questa, do wykonania którego potrzebujesz 32 cobblestone'a otrzymasz Mechanical Miner, postaw go bezpośrednio za  cobblestone z generatora (W sposób zaprezentowany na poniższym zrzucie ekranu)

i w taki sposób zautomatyzowałeś pierwszą rzecz na swojej wyspie.

W późniejszym Etapie będziesz mógł zrobić więcej minerów (ale w tym wypadku będziesz używał już Auto-Breakera).

 

Niszcząc liście przy pomocy jakiegokolwiek Crooka, z podanego wcześniej addona jest szansa na to, że wypadnie robak. Klikając nim (PPM) na liście i w ten sposób infekuję się je.  Po pewnych czasie (czyli, aż całe się zrobią białe, tak jak zaprezentowane na poniższym zrzucie ekranu) można je zebrać crookiem w celu otrzymania nici.

 

Teraz pewnie zapytasz : „No dobra, chce zrobić te auto-breakery, cobblestone mam, natomiast powiedz mi skąd mam wziąć surowce Spokojnie, po kolei.

Aby uzyskać surowce na start będziemy przesiewać, używamy do tego Sieve i jednego z 4 rodzajów meshów:

 

Na raz możesz używać kilku sievów maksymalnie 5x5

W JEI znajdziesz jakie blocki możesz przesiewać, ale podstawowymi blockami są dla przykładu: Gravel, Sand, Dust. 
Niszcząc Cobblestone młotkami z Ex Nhilo i Ex Compressium przerabiasz go na Gravel, Gravel na Sand, a Sand na Dust.

Możesz też użyć compressed (gravel, sand, dust, itp.) i niszczyć 9 na raz, ale to tego potrzebujesz Compressed Hammerów.