Pneumatic Craft

Początek z tym modem zaczniemy od stworzenia scompresowanego żelaza który można pozyskać poprzez wysadzenie sztabek lub bloków żelaza.

Ten sposób prowadzi do 20% straty w żelazie dlatego trzeba stworzyć komore ciśnieniową która przyda się w następnych etapach gry.
komora ciśnieniowa składa się z:
Pressure Chamber Wall x23
Pressure Chamber Valve x1
Pressure Chamber Interface x2 (trzeba je położyć w odpownią stronę wejście/wyjście)

 

Komorę ciśnieniową trzeba wypełnić powietrzem do tego posłuży nam compresor powietrza wraz z rurami ciśnieniowymi.

Pneumatic Assembly Line to urządzenie do tworzenia bardziej zaawansowanych przedmiotów z tego oraz innych modów.  Do jego konstrukcji będziecie potrzebowali kilku przedmiotów: 
-Assembly laser
-Assembly Drill
-Assembly Platform
-2x Assembly IO Unit
-Assembly Controller
Wybierzcie sobie miejsce 3x3 i postawcie w centrum Assembly Platform a następnie pozostałe przedmioty obok Platformy. Jeden z IO Unit za pomocą wrencha zmieńcie na IO Unit Import. Unity same pobierają lub oddają przedmioty do pobliskich skrzyń, np. jak na obrazku.

 

Na koniec do kontrollera włóżcie jeden z trzech programów to który potrzebujecie zobaczycie w JEI.

Gdy będziesz chciał zacząć budowę systemu z AE2 to będzie wam potrzebny Liquid Plastic, ciecz, którą wytwarzamy w Rafinery z moda Immersive Engineering łącząc dwie ciecze LPG oraz Liquifacted Coal. LPG wytwarza się za pomocą Rafinery z moda PneumaticCraft przy użyciu Oleju. Najlepszym sposobem na zdobycie oleju jest wytwarzanie bitumenu.