Immersive

A więc, wchodzimy do pierwszych bardziej skomplikowanych maszyn. (Dla przykładu Arc Furnace)

 

Żeby nie musieć patrzeć do książki za każdym razem jak będziecie chcieli coś wybudować, przyda nam się urządzenie zwane Projectorem.

 

Crafting jego jest bardzo tani, ale zapytacie jak go użyć. Przecież to ustrojstwo nie ma żadnego GUI, ani nic w czym można wybrać odpowiednią maszynę. Rozwiązanie jest proste, wybierasz stronę z daną maszyną i dajesz książkę z Immersiva do craftingu z Projectorem. Dla przykładu wybrałem stronę z Coke Ovenem.

dałem do craftingu i wychodzi projector, który będzie pokazywał krok po kroku jak wybudować daną maszynę.

 

Dobra, uprościliście Sobie budowę maszyn, ale jakich? 
Małe sprostowanie, po wybudowaniu multiblocka potrzebujesz jeszcze kliknąć na niego młotkiem w odpowiednie miejsce, żeby aktywować mutliblocka 
Zacznijmy od 2 podstawowych:
-Coke Oven, dzięki temu multiblokowi dostaniemy dostep do treated wooda i coal coke(Po lewej jest zwykły, a po prawej wersja zaawansowana do której można podpiąć do nich Coke Oven Preheatery, natomiast potrzebują one prądu do pracy),
Treated wood jest potrzebny, do wielu przedmiotów z Immersive, dla przykładu słupy czy do banków energii. (Po lewej jest zwykły, a po prawej wersja zaawansowana do której można podpiąć do nich Coke Oven Preheatery, natomiast potrzebują one prądu do pracy),

-Blast Furnace, dzięki temu multiblokowi jesteśmy wstanie wytwarzać w początkowych etapach gry stal, który jest elementem do przeróżnych craftingów. (Po lewej jest zwykły, a po prawej wersja zaawansowana do której można podpiąć do nich Blast Furnace Preheatery, natomiast potrzebują one prądu do pracy).

Tutaj macie prezentacje jak wyglądają zaawansowane maszyny z preheaterami. 

Po wykonaniu tych podstawowych maszyn pora jeszcze na ostatni składnik, czyli Engineers Workbench.

Uzyskiwany jest on poprzez użycie Salis Modusa z Thaumcrafta na Carpenter z Foresty.
Do używania craftingów z niego będziemy potrzebowali jeszcze blueprinów, ale jakie i do czego możecie sobie sprawdzić przy pomocy JEI.

 

Pierwszą z poważniejszych maszyn będzie metal press, służy ona do prostej produkcji płytek czy zębatek.

 

Możecie wrzucić itemy na taśme (prasa działa od strony z której lecą paski na taśmociągach)
Albo możecie podpiąć hopper do taśmociągu (w przypadku zębatek to nie działa na zębaki, bo hopper nie jest wstanie przetransportwać 4 itemy na raz) 
Zalecanie jest dać na końcu jakiś odbiornik itemów (hopper albo hunger chest z thaumcrafta)
Ale zapytacie, jak mamy wybrać co się robi? 
Potrzebujecie do tego metal pressy, które wykonuje się w Engineers Workbench. 
A na koniec początek, czyli wspomniany na początku Arc Furnace.

 

W skrócie przyda Ci się on do przetapiania wielu przedmiotów, których nie jesteś wstanie zrobić w normalnym piecu, czy z w piecu z tinkersa.

Jedną, z niestandardowych rzeczy jakie można zauważyć w tym piecu jest potrzeba posiadania w nim Elektrod Grafitowych, bez nich piec po prostu nie zadziała. Posiadają one swoją wytrzymałość, ale naprawę na długo starczają.