AE2

W tej paczce rozpoczęcie zabawy z modem AE2 jest trochę inne niż zwykle. By urozmaicić rozgrywkę skasowaliśmy pressy. Circiuty zdobywa się teraz dzięki Pneumatic Assembly Line.

 

Circiuty wykonuje się teraz z Circiut Boardów z Forestry.

Processory standardowo wykonuje się w inscriberze.

- Quartz Fiber - przesyła tylko energię,

- ME Glass Cable 8 kanałów - nie pokazuje ile jest zajętych kanałów,

- ME Smart Cable 8 kanałów - pokazuje ile jest zajętych kanałów,

- ME Dense Smart Cable 32 kanały - pokazuje ile jest zajętych kanałów.

Każde urządzenie w sieci zużywa jeden kanał.

Applied Energetics 2 posiada urządzenie dzięki któremu możemy jednym Dense Smart Cable wysłać aż 1024 kanały.

P2P Tunel - ME przesyła 32 kanały między dwoma P2P (trzeba je połączyć poprzez memory card) zużywająć dwa kanały w sieci.

Network Visualisation Tool - pokazuje ilość zajętych kanałów na danym kablu, połączonie P2P i node (niebieskie oznacza, że blok może przesłać 8 kanałów; żólty oznacza, że blok może przenieść 32 kanały; czerwony oznacza, że blok został wykryty przez sieć ale nie ma dla niego dostępnego kanału).

 

Network Tool - działa tak jak wrench, posiada on w sobie 9 slotów na ulepszenia.  Gdy w twoim ekwipunku znajduję się Network Tool i otworzysz maszynę z AE2 to po prawiej stronie pojawi Ci się 9 slotów z Network Tool'a.

Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na dowolny element sieci, uzyskasz informację o wszystkich urządzeniach w danej sieci(zużycie energii, przechowywanie energii w sieci).

 

Wireless Connector - to urządzenie pozwala na bezprzewodowe podłączanie sieci (zużywa dużo prądu). Za pomocą Wireless Setup Kit łączysz dwa Wireless ConnectoryWireless Terminal - pozwala on na zdalny dostęp do przedmiotów znajdujących się w sieci, wymaga on ME Wireless Acces Point i Me Security Terminal.

Podstawowy zasięg  ME Wireless Acces Point to 16m, poprzez 64 Wireless Booster można zwiększyć zasięg do 528m.

 

Wireless Crafting Terminal - od zwykłego terminala różni się tym, że posiada on w sobie wbudowany Me Crafting Terminal, a poprzez Infinity Booster Card można sprawić aby z terminala można było kożystać wszędzie bez obawy że nie będzie się znajdować w zasięgu ME Wireless Acces Point'a (jeden Infinity Booster Card daje 75 Infinity Energy).