Thermal

Modyfikacja ta dodaje do gry wiele przydatnych maszyn oraz generatorów energii. W naszej paczce zabawę z nią będziecie mieli okazje rozpocząć po poczynieniu postępów w modyfikacji Tech Reborn a dokładnie po zrobieniu Fusion Control Computera. Podstawą każdej maszyny jest jeden z Machine Frame lub Device Frame. Te drugie nie wymagają do swojego działania energii RF(Redsotne Flux).

1.Kity to przedmioty pozwalające ulepszać maszynę o poziom. Istnieją 4 kity można je stosować jedynie, kiedy użyliśmy już poprzednich na maszynie. Koleność to Hardened-Reinforced-SIgnalum-Resonant.Każdy kolejny poziom zwiększa szybkość maszyny oraz jej zużycie energii. 
Uwaga: Nie musicie klikać każdym kitem po kolei możecie uzywac Conversion Kits

2.Augmenty na początku do maszyny można włożyć 2 ulepszenia jednak po ulepszeniu za pomocą wszystkich kitów dostajemy 9 miejsc. Aby zobaczyć jakie augmenty pasują do maszyny wystarczy kliknąć na nią ppm w JEI. Warto wspomnieć, że jednym z Augmentów które najczęściej będziecie używać będzie Augment: Auxiliary Reception Coil który zwiększa pobór energii, ale też szybkość działania maszyny.

3.Działania wszystkich maszyn oraz generatorów energi sprawdzić możecie w JEI klikając shift.

4.Kable wartość RF przesyłanych przez kable z Thermal Expansion możemy sprawdzić w JEI na uwagę zasługują jednak Cryo-Stabilized Fluxduck które potrafią przesyłać nieskończoną liczbę RF.